Daha İyi Yüzebilmemiz İçin Yapmamız Gerekenler

Daha İyi Yüzebilmemiz İçin Yapmamız Gerekler

Herkes birkaç kez deneme yaptıktan sonra veya sadece suyun üstünde kalarak kısmen de olsa yüzebilir. Yüzmeyi sadece suyun üzerinde kalma olarak düşünmemeliyiz. Örneğin serbest yüzüşte kulaç atarak yüzmekteyiz. Hızlı yüzebilmek için kulaç atma tekniğimizi ya değiştirmeliyiz ya da doğru kulaç atmayı öğrenmeliyiz. Bugünkü yazımızda Daha iyi yüzebilmemiz için yapmamız gerekenleri yazacağız.

Yapmamız Gereken En Kuvvetli 4 İpucu

  1. Başınız havuzun dibine doğru bakacak şekilde yüzmelisiniz. Bu şekilde ayaklarınızdan daha çok güç almış olursunuz.
  2. Yüzerken her iki omuzunuzu da suya aynı anda sokmamaya çalışın. Bir omzunuz sudayken diğer omzunuz dışarıda dursun.  Bu hareketle omuzlarınıza binen ağırlığı azaltmış olursunuz.
  3. Nefesinizi bir ritme göre ayarlayın. Düzenli nefes alıp verin. Çok hızlı nefes alıp vermeyin. Eğer çok hızlı şekilde nefes alıp verirseniz kısa süre içerisinde ciğerleriniz yorulacaktır ve nefes nefese kalacaksınız.
  4. Serbest yüzüş sırasında en çok yapılan hatalardan bir tanesi de kulaç atarken suyu kendimize çekmek yerine ileri doğru itmemizdir. Avuç içlerimiz suyun içerisinde olacak şekilde suyu yararcasına kendimize doğru çekersek bu hareket hem ileri doğru yüzüşümüzü kolaylaştırır hem  de hızlı bir şekilde yüzmüş oluruz.

Kirikkaleyuzmedersi.com ailesi olarak sizlere her gün elimizden geldiğince yararlı bilgiler sunmaktayız.One Comment

Matthew Albrough
Aralık 14, 2019 at 6:22 pm27

I’m grateful for having you as a friend!

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*