yüzme-dersi

Yüzme Dersine Giderken Almanız Gereken Malzemeler

Yüzme dersleri küçük yaştaki çocukların hem sosyalleşmesi açısından hem de profesyonel yüzmeyi öğrenebilmesi için çok önemlidir. Bugünkü yazımız yüzme dersine gelirken yanınızda getirmeniz gereken malzemeler hakkındadır. Aşağıda yazan aletler yüzmenizi kolaylaştıracaktır, bu sayede yüzme konforunuzu arttırmış ve vücudunuzu biraz da olsa korumuş olursunuz. 

Yüzme Dersine Giderken Alınacak En Önemli 4 Malzeme ?

1- Yüzücü Gözlüğü

Yüzücü Gözlüğü

Uzun süre suyun içerisinde olacağınız için gözlerinizi klordan korumanız gerekmektedir. Klordan gözlerinizi korumak için yüzücü gözlüğü kullanabilirsiniz. Suyun içerisinde gözlerinizi açabilmeniz ve yanmaması için yüzünüze uygun bir gözlük kullanmanız daha iyi olacaktır böylece gözlüğün içine su almamasını sağlamış olursunuz.

2- Bone

Bone

Birçok havuzda hijyenlik açısından uzun saça sahip olan insanlarda bone takma zorunluluğu bulunmaktadır. Bone saçlarınızın klordan etkilenmesini de engeller.

3- El Paleti

el-paleti

Paletler kaslarınızı daha etkili bir şekilde kullanabilmenizi sağlar. Daha hızlı yüzmenize olanak sağlamaktadır. Paletler yardımıyla daha hızlı yüzerken fazla enerji harcamamış olursunuz. Paletler yüzerken yorulmanızı da engellemektedir

4- Kulak Tıkacı

Kulak Tıkacı

Yüzme dersine giderken almanız gereken malzemeler arasında önemli bir yere sahiptir kulaklarımızı korumak için yüzücü tıkacı. Suya girerken ister istemez kulaklarımıza su kaçmaktadır.

Kirikkaleyuzmedersi.com ailesi olarak sizlere her gün elimizden geldiğince yararlı bilgiler sunmaktayız.Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*