yüzme taktikleri

Yüzme Taktikleri

Bu yazımızda yüzerken kesin işinize yaracak öz yüzme taktiklerni vereceğiz. Gereksiz bir taktik ekleyip de yazıyı uzatmayacağız.

En Önemli 4 Yüzme Taktiği Nedir ?

  1. Günlük 30 dakika veya 1 saat bile yüzseniz vücudunuz bunu alışkanlık olarak algılayacaktır ve vücudunuzun salgılayacağı salgıladığı hormonlar artacaktır.
  • Tek bir yüzme stili üzerinde devam etmeyin. Zaman zaman stil değiştirin. Örneğin kelebek stilinde yüzüyorsanız 15 dakika sonra serbest yüzme stilinde yüzmeye devam edebilirsiniz. Durduk yere kendinizi yormayın yüzerken. Özellikle denizde kıyıdan uzakta derin bir yerde yüzüyorsanız boş yere efor harcamamaya dikkat ediniz.
  • Kıyıdan uzakta derin sularda yüzmek istiyorsanız yanınıza yüzmenizi kolaylaştıracak malzemeler alın. Örneğin Şnorkel, palet ve simit kullanabilirsiniz. Bu aletler yüzmenizi daha kolay hale getirecektir. Bunlardan en önemlisi simit, suyun üzerinde kalmak için harcayacağınız eforu düşürmenize yardımcı olmaktadır.
  • Hızlı kulaç atıp enerjinizi hızlı tüketmeniz bir şeyi kanıtlamayacaktır. Bundan dolayı yüzerken zaman zaman ara verip dinlenin. Örneğin 60 kulaç attıktan sonra 3-4 dakika bekleyiniz. Bu şekilde hem biraz enerji kazanmış olursunuz hem de vücudunuz dinlenmiş olacaktır.

Kirikkaleyuzmedersi.com ailesi olarak sizlere her gün elimizden geldiğince yararlı bilgiler sunmaktayız.Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*